pieno gaminys

pieno gaminys
pieno gaminys statusas Aprobuotas sritis pieno produktai apibrėžtis Iš pieno pagamintas gaminys, į kurį gali būti pridėta maisto priedų ir papildomų gamybos procesui būtinų medžiagų, naudojamų ne kaip pieno sudėtinių dalių visiškas arba dalinis pakaitalas. atitikmenys: angl. dairy product; milk product vok. Erzeugnis auf Milchbasis; Milcherzeugnis pranc. produit á base de lait; produit laitier ryšiai: sinonimas – pieno produktas šaltinis 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 853/2004, nustatantis konkrečius gyvūninės kilmės maisto produktų higienos reikalavimus

Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas). 2015.

Игры ⚽ Нужен реферат?

Look at other dictionaries:

  • sausasis pieno gaminys — statusas Aprobuotas sritis pieno produktai apibrėžtis Gaminys, gaunamas išgarinus vandenį iš grietinėlės, nenugriebto, iš dalies nugriebto ar nugriebto pieno arba jų mišinio, pasukų, rauginto pieno: nenugriebto ar nugriebto pieno milteliai,… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • raugintas pieno gaminys — statusas Aprobuotas sritis pieno produktai apibrėžtis Gaminys, gaunamas rauginant pieną ar jo mišinį tam tikrais mikroorganizmais ar jų kultūrų raugu. Rauginti pieno gaminiai: jogurtas, kitokių raugo kultūrų jogurtas, raugintas pienas, rūgpienis …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • raugintas pieno gaminys su priedais — statusas Aprobuotas sritis pieno produktai apibrėžtis Raugintas pieno gaminys, į kurį gali būti pridėta iki 50 proc. ne pieno kilmės sudedamųjų dalių. atitikmenys: angl. flavoured fermented milk šaltinis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • pieno gėrimas — statusas Aprobuotas sritis pieno produktai apibrėžtis Skystas pieno gaminys, kurio sudėtyje yra ne mažiau kaip 50 proc. pieno sudedamųjų dalių, įskaitant ir išrūgas. Prie šių gėrimų priskiriamas pieno gėrimas su kakava, vaisių ar uogų sirupu,… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • pieno produktas — statusas T sritis pieno produktai ryšiai: žiūrėk – pieno gaminys šaltinis Lietuvos Respublikos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. kovo 17 d. įsakymas Nr. B1 217 „Dėl Reikalavimų žalio pieno, termiškai apdoroto… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • sviesto gaminys — statusas Aprobuotas sritis pieno produktai apibrėžtis Pieno gaminys su skonio ir (arba) kvapo priedais, kurio riebumas yra ne mažesnis kaip 62 proc., bet ne didesnis kaip 75 proc. atitikmenys: angl. butter preparation vok. Butterzubereitung pranc …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • lydytas sūrio gaminys — statusas Aprobuotas sritis pieno produktai apibrėžtis Pieno gaminys, gaminamas iš sūrio ir kitų pieno gaminių, lydant ir emulguojant karščiu ir emulgatoriais. Sūrio kilmės sausosios medžiagos turi sudaryti ne mažiau kaip 25 proc. galutinio… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • grietinėlės gaminys — statusas Aprobuotas sritis pieno produktai apibrėžtis Pieno gaminys, pagamintas tam tikrais būdais apdorojus grietinėlę, regeneruotą grietinėlę ir (arba) atgamintą grietinėlę. atitikmenys: angl. prepared creams šaltinis Lietuvos Respublikos žemės …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • nugriebto pieno milteliai — statusas Aprobuotas sritis pieno produktai apibrėžtis Išdžiovinus nugriebtą pieną gaunamas sausas pieno gaminys, kurio ne daugiau kaip 1,5 proc. masės sudaro pieno riebalai. atitikmenys: angl. dried skimmed milk; skimmed milk powder vok.… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • iš dalies nugriebto pieno milteliai — statusas Aprobuotas sritis pieno produktai apibrėžtis Išdžiovinus iš dalies nugriebtą pieną gaunamas sausas pieno gaminys, kurio ne mažiau kaip 1,5 proc., bet mažiau kaip 26 proc. masės sudaro pieno riebalai. atitikmenys: angl. dried partly… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

Share the article and excerpts

Direct link
Do a right-click on the link above
and select “Copy Link”